saffet güzelBeyaz Kalem Öğrenme Atölyesi, “Eğitimde İnovasyonla Tanışın, Kazanın” sloganı ile Aydın’da eğitime yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. Beyaz Kalem, öğrenciye özgü öğrenme metotları ve birçok eğlenceli öğrenme teknikleriyle 7’nci sınıftan, lise mezunlarına kadar tüm öğrencilere eğitim verecek.

Aydın’da özel öğretimde 34 yıl dershane, okul öğretmenliği ve işletmeciliği yaparak birçok gencin hayallerine ulaşmasına katkı sağlayan Çözüm Temel Lisesi Kurucusu Saffet Güzel, temel liselerin kapanmasıyla Çözüm Temel Lisesi’ni Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’ne dönüştürdüklerini söyledi. Efeler İlçesi Vardar İşhanı’nda açılan Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’nde, öğrenciler eğitim alanında birçok yenilikle tanışacak.

Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi hakkında bilgiler veren Kurucu Saffet Güzel, “Öğrenemeyen öğrenci yoktur. Sadece aynı sürede ve aynı metotla öğrenemeyen öğrenci vardır. Öğrenciye özgü öğrenme metotları uygulandığında öğrencilerimizin harikalar yarattığını defalarca gördüm. Bu nedenle klasik öğretmen, öğrenci, ders, ödev ve sınav anlayışını değiştirmemiz gerekiyor. Eğitim sürecini interaktif hale getirerek öğrencilerin sol ve sağ beyinlerini etkili kullanabilmeyi öğretmenin zamanı geldi. Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’nde 7’nci sınıftan, lise mezunlarına kadar tüm öğrencilere eğitim vermeyi planlıyoruz” dedi.

ÖĞRENME ATÖLYESİNİN FARKI

Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’nde öğrencilerin eğitimin öznesi olacağını söyleyen Saffet Güzel, şunları söyledi:

“Öğrenciler sorumluluk almayı, derse hazırlanmayı, derse aktif katılmayı, soru sormayı, yorum yapabilmeyi, bilgiyi paylaşmayı, yardımlaşmayı ve zaman yönetimini, yaparak ve yaşayarak öğreneceklerdir. Öğrenci atölye çalışmalarına gelmeden önce dijital ders içeriklerinden konuyu dinleyerek; önemli kelimeleri belirleme, kısa sorular yazma, yaşantısından örnekler oluşturma gibi ön hazırlıkları yaparak gelecektir. Atölyede öğretmenin yönlendirmeleri sonucu öğrenciler, ‘soru kartları oluşturma’, ‘kelimeleri cümlede kullanma’, ‘hatırladıklarını yazma’, ‘tanıdığın nesnelere benzetme’, ‘zihin haritaları oluşturma’, ‘sorudaki anahtar kelimeleri bulma’ gibi birçok eğlenceli teknikle öğrenme keyifli ve bilgi kalıcı hale getireceğiz.

POTANSİYELİNİ FARK ET

Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’nde her öğrenci aynı bilgiyi birbirinden farklı yorumlayarak ve farklı kullanarak sahip oldukları potansiyeli keşfedecekler. Potansiyelini amacı doğrultusunda kullanan öğrenci hayat amacında hedeflerini yükselterek büyük bir kararlılıkla hayallerini gerçekleştirmek için mücadele gücü kazanacak.”

YAZ TATİLİNDE DEĞİŞİK PROGRAM VE PROJELER

Beyaz Kalem Öğrenme Atölyesi’nde öğretim yılı içindeki çalışmalara ilave olarak yaz tatili ve ara tatillerde de öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişimlerini sürdürebilmeleri için değişik programlar ve projeler oluşturarak, eğitimin kesintisiz olarak sürmesi sağlanacak.